fbpx
11 C
Skopje

ОМ: Го осудуваме вчерашното неконтролирано дивеење на лицата кои ги нападнаа новинарите

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

И партијата на Љубе Бошковски преку соопштение го осудува вчерашниот напад на новинарите.

Обединети за Македонија го осудува вчерашното неконтролирано дивеење на лицата кои ги нападнаа новинарите на А1он, оценувајќи го како кукавички потег по нарачка.

Ги повикуваме сите на разум и совесност, да не се влегува во сценарија креирани од лица кои ќе не втурнат во безредие, само за да бидат спасени од правдата.

Секој треба да ги почотува правата на другите, а не да ги штити само сопствените. Македонија е татковина на сите нејзини граѓани.

Обединети за Македонија го охрабрува претседателот Ѓорги Иванов уште денес да го даде мандатот на опозицијата за составување на нова влада, за да помогне во одржувањето на мирот и стабилноста во земјава.

Бидејќи место за поинакви одлуки нема, а не случајно за тоа пристигнуваат пораки и од нашите стратешки партнери ЕУ, САД и НАТО.

Обединети за Македонија ја дава својата целосна и безрезервна поддршка на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во процесот за мирно преземање и трансфер на власта. Време за чекање не смее повеќе да има.

Конечно дојде времето за одговорност“, се вели во соопштението на Обединети за Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -