fbpx
18.8 C
Skopje

Општина Аеродром: Се сомневаме дека системот за наводнување се уништува за да се минира нашата успешност

АКТУЕЛНО

Општина Аеродром информира дека повеќепати летово испратиле апели до Министерството за внатрешни работи да ги открие лицата кои ги уништуваат прскалките и системот за наводнување во тревниците и парковите во Општината, но како што се вели во соопштението, досега нема никаква реакција од нивните служби.

Уништен системот за наводнување

-Затоа, се сомневаме дека зад овие деструктивни активности стои опозицијата во пресрет на локалните избори со цел да ја минира успешноста на Општината. Уште еднаш апелираме до Министерството за внатрешни работи да не ги штити вандалите и да преземе соодветни мерки против уништувањето на урбаната опрема и системот за наводнување, се веи во соопштението од општина Аеродром.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -