33 C
Skopje

Орце Камчев и Бојан Јовановски договарале операција за Јанева, ама надвор од „Систина“ за да не дознаеле за медиумите

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Орце Камчев и Бојан Јовановски, освен за спасот на бизнисменот од кривичниот прогон за “Империја”, зборувале и за операција која требало да ја направи тогашната специјална обвинителка Катица Јанева.

Разговорот бил тајно снимен, а во просторијата биле присутни сопругата на бизнисменот, Ана Камчева, и Зоран Милевски Кичеец.

Од разговорот може да се заклучи дека првичниот план бил Јанева да се оперира во “Систина”, ама ризик било да не дознаат медиумите, односно дека се оперира во болница на осомничен од страна на СЈО.

Боки 13 појаснува дека имало план Јанева да се оперира кај Жан Митрев, ама сепак немало договор. Тогаш Боки дава идеја да се оперира во “8 Септември”, а докторот Тони од “Систина”, таму да ја изврши интервенцијата. Тогаш се вмешува Камчева која вели дека нема да дозволи да го изгорат докторот, зошто може се да се открие.

Тогаш Боки 13 и се јавува на Јанева и и вели:

“Да биде во “8 септември”, од “Систина” е пренесат цела операциона сала”, вели Боки.

“Не, не познавам никој таму, не сакам. Ќе зборуваме друг пат”, му вели Јанева.

Адвокатот на Јанева, Дељо Кадиев, реагираше дека оваа снимка не тррбало да биде презентирана, бидејќи не била поврзана со случајот, а се зборувало за здравствената состојба на неговата клиентка.

извор: Фокус

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Заев: Го добив мандатот, се подготвувам да бидам премиер 4 години

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како одговор на новинарско прашање изјави дека утрово имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети Денеска го добивам мандатот...

Поради Ковид-19 вработените на овие компани ќе работат од дома до 2021 година

Додека коронавирусот се шири низ светот, компаниите се помируваат со состојбата и реалноста кога е во прашање работата и многу од нив ги ревидираат...
- Advertisement -