fbpx
-2 C
Skopje

Останав сама со возачот во автобусот, тој гледаше во ретровизорот и не сакаше да тргне

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Пoвеќето жени се плашат да патуват со ноќниот превоз, особено ако се сами и во автобусот или нема премногу луѓе. Често се случува возачите или кондуктерите на ноќните превози да нападнат девојки или жени и иако не се сите исти, поради овие случаеви мислиме дака сите се исти.

Шна Камал (19) се враќала сама од работа со ноќниот автобус. Нејзината куќа била на последната станица, а на предпоследната сите патници се симнале од автобусот, освен таа. Кога сфатила дека е сама само со возачот во автобусот, почуствувала страв кој станал поголем кога приметила дека автобусот стои, а возачот ја посматра од ретровизорот.

Меѓутоа, тоа што возачот го направил, ја оставил без текст. Имено, Шна го прашала возачот зашто не трга, а тој и кажал дека сака да се увери дека нема ништо да и се случи на жената која штотуку се симнала од автобусот. Девојката била воодушевана, а тоа го споделила и на социјалната мрежа Фејсбук.

Во стаусот напишала: „Мислам дека само што го запознав најдобриот возач на автобус во светот! Кога од автобусот се сминаа група млади момчиња и една жена, останав сама со него.

Стоевме во место, а јас го прашав зошто не трга. Ми кажа дека сака да се увери дека ништо нема да и се случи на жената која што се симна од автобусот. И всушност тоа го направи. Ја почека да влезе во куќата, а групата со момчиња отиде на спротивна страна. Потоа застана во близина на мојата куќа, зашто беше мрак. Нема подобра личност од него. Фала на возачот на линијата 753 на грижливоста.“

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -