fbpx
13.8 C
Skopje

Откако го отвори јајцето започна да плаче: Таткото штом го виде ова веднаш повика полиција

АКТУЕЛНО

Киндер јајцето на многумина им е омилен производ и нема дете на кое не му се допаѓа, особено поради играчките внатре.

Меѓутоа, кога родителите на ова дете му купиле едно киндер јајце, останале во чудо. Овој пат тоа било сосема различно од порано, без играчка, а татко веднаш ја повика полицијата. Во кутијата, имаше еден куп непознати супстанции. Подоцна беше откриено дека ова е метафетамин, така што овој случај заврши на суд.

Се поставува прашањето кој и зошто го ставил метафетаминот во оваа кутија. Во прашање е опасна дрога, па ова можеше и трагично да заврши. И една друга жена имаше непријатно искуство со овој производ.

Во прашање е една жена која купи киндер јајце во продавница во Белград, но не очекуваше дека ќе го доведе здравјето на нејзините деца во прашање, и на сите, бидејќи станува збор за производ со поминат рок.

Кога се врати дома, таа се сретна со непријатно изненадување.

“Драги пријатели, дојдовме и до тоа да се прелепува истечен рок на траење на детските јајца. Нека ви се со алал оние 2-3 евра што ќе ги заштедите на сметка на децата – напиша таа заедно со фотографијата што ја сподели со нејзините следбеници на Твитер. „Она што се гледа на фотографијата е примитивна декларација и краен рок кој е продолжен уште девет месеци“ напиша таа во описот на нејзината фотографија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -