fbpx
2.8 C
Skopje

ОТКАКО ГО УНИШТИ ВАРДАР, САМСОНЕНКО ПРАВИ НОВ КЛУБ

АКТУЕЛНО

Некогашниот прв човек на фудбалскиот клуб Вардар сега започна нов проект.

„ФК Парк“ е името на новиот проект предводен од Сергеј Самсоненко. Имено тоа е фудбалска академија која има за цел да прерасне во професионален клуб. Академијата се наоѓа позади источната трибина на националната арена „Тодор Проевски“.

Самсоненко, кој беше на чело на Вардар, го доведе клубот до Лигата на Европа, но поради несовесното водење, клубот падна во огромни долгови, а минатата сезона испадна во втората македонска лига.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -