5 C
Skopje

Откако му ја ограбија куќата продолжи “ноќната мора“ за Кутињо

АКТУЕЛНО

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Меѓутоа, што се однесува до приватниот живот на Кутињо и неговата фамилија баш и не уживаат во Барселона. Минатата седмица бразилскиот фудбалер поради непрописно паркирање остана без својот автомобил бидејќи го крена „пајак“, а истиот ден кога се врати дозна дека е ограбен.

Неволјата за бразилскиот играч не застана тука бидејќи тој го оштети новото Ауди кое го доби од Барса кога потпиша за овој клуб. Додека пробуваше да го паркира својот автомобил пред својата куќа тој ја оштети левата страна бидејќи удари во ограда.

Сепак, Кутињо не мора да се грижи доколку штетата на клубот биде нешто поголема бидејќи тој веднаш ќе добие нов автомобил од спонзорот на Барса Ауди. Исто така, шпанските медиуми пренесуваат дека Кутињо наскоро ќе ја промени куќата, и ќе биде поблиску Луис Суарез и Лионел Меси.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убава вест: Сите кои имаат возила на бугарски таблички, ќе можат да ги регистрираат возилата во Македонија со 50 % помали давачки

Сите возила кои заклучно 1 октомври 2020 година влегле на територијата нa Македонија и се со странски регистарски таблички ќе можат во рок од...

Викенд диета: До понеделник 3 килограми помалку

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа...

Шахпаска: Очекуваме одговори од министерствата за предлогот недела да биде неработен ден

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска на владина седница ќе побара од нејзините колеги од другите ресори за седум дена да...

Истражување: 20,7 проценти од населението во Србија развило имунитет на коронавирус

Пред сегашниот и досега најсилен бран на епидемијата, 20,7 проценти од населението во Србија се здобило со имунитет на коронавирус, а најмногу отпорни се...

Николовски: Реализирана обука за практична примена на Кодексот за етичко однесување

Спроведувањето на обуката на членовите на Владата за практична примена на Кодексот за етичко однесување на членовите на Владата и носителите на јавни функции...
- Advertisement -