fbpx
5 C
Skopje

Откриена причината зошто Груевски не сака оваа зима да се врати во Скопје (Фото)

АКТУЕЛНО

Екс премиерот на Македонија Никола Груевски по осудителната пресуда за 2 годишна затворска казна се реши да побегне во Будимпешта каде што се наоѓа веќе речиси една година.

Груевски во досегашните интервјуа се пофали дека се чувствува добро во Будимпешта и дека таму има доста пријатели со кои што секојдневно комуницира.

И покрај тоа што помина година дена од неговиот престој во Будимпешта, екс премиерот не најавува дека скоро ќе се врати во својата татковина. Според многумина вистинска причина е осудителната пресуда за 2 годишната затворска казна и соочувањето со правдата, но има и такви кои на социјалните мрежи сакаат да внесат хумор во целата ситуација, па ја откриваат нивната верзија односно причина зошто тој не сака да се врати во Скопје.

Еден од тие статуси на Фејсбук е и овој каде што Груевски кашла, а на фотографијата пишува:

– Ќе се угушев овде (мислејќи на Скопје) морав да заминам #Шилегов #оставка

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -