18 C
Skopje

Откриено дали Меркел е позитивна на коронавирусот

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Ангела Меркел може да здивне откако и третиот едноподруго тест покажа негативен резултат на коронавирус. По примерот на Борис Џонсон и таа ќе работи од изолација, се чини за да се заштити да не биде заразена, а не за да не шири вируси. Но добро, тоа е стратегија на сериозните држави…

Таа е во карантин од 22 март, откако беше информирана дека на 20 март контактирала со лекар кој бил позитивен на коронавирус.

Да потсетиме: Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, е позитивен на коронавирусот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -