9 C
Skopje

Откриено дали Меркел е позитивна на коронавирусот

АКТУЕЛНО

Меркел нема КОРОНА, негативна повеќе пати на тестовите

Ангела Меркел може да здивне откако и третиот едноподруго тест покажа негативен резултат на коронавирус. По примерот на Борис Џонсон и таа ќе работи од изолација, се чини за да се заштити да не биде заразена, а не за да не шири вируси. Но добро, тоа е стратегија на сериозните држави…

Таа е во карантин од 22 март, откако беше информирана дека на 20 март контактирала со лекар кој бил позитивен на коронавирус.

Да потсетиме: Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, е позитивен на коронавирусот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-р Караџовски: До последните капки пот од нос ќе работиме

Д-р Жарко Караџовски на денешната прес конференција напомена дека најголем број од пациентите се со лесна клиничка слика. Дел од симптомите се слабост малаксаност,...

Заврши најновата владина седница: Донесени се следните одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 15-та редовна седница ги усвои дополнувањата на ребалансот на Буџетот на Република Северна Македонија за 2020 година...

Ковачев: Наместо бугарски фашистички окупатор пред споменицоте да стои бугарска администрација составена главно од Македонци

Откако министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов во едно од своите телевизиски интервјуа се закани дека ќе испрати полк во Македонија кој ќе...
- Advertisement -