fbpx
-7 C
Skopje

Откриено зошто Ван Дијк на грбот го носи името само Виргил: Приказната е многу потресна…

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Откриено зошто Ван Дијк на грбот го носи името само Виргил: Приказната е многу потресна…

Дали сте се некогаш запрашале зошто Виргил Ван Дијк го користи само своето име на грбот на дресот.

Неговиот вујко сега конечно објасни зошто.

Холанѓанинот на почетокот на јануари стана најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот. Ливерпул на Саутемптон му плати неверојатни 75 милиони фунти. Фудбалерот го зеде бројо 4, кој претходно го носеше Sami Hyypia.

Ван Дијк на своето деби за Ливерпул постигна гол во градското дерби против Евертон (2:1) во ФА Купот.

Навивачите поради тоа се во дилема, дали да го нарекуваат “Виргил“ или ‘Ван Дијк“?

26-годишниот играч на грбот го носи само името Виргил, а сето тоа поради семејни кавги.

“На Виргил му иде сјајно, а до успехот дојде покрај многу препреки, предизвици и падови кои беа присутни во семејството“, рече неговиот вујко Стивен.

“Неговиот татко се разведе од неговата мајка, а тројца деца, вклучувајќи го и Виргил, тоа не му го опростија.

“Вистина е дека неговиот татко не беше присутен во текот на најважните години од неговиот живот, а неговата прави е вистински херој во оваа приказна. Не се симнува татковото презиме без причина, а Виргил јасно порача како се чувствува кога станува збор за таа ситуација“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...
- Advertisement -