fbpx
-4 C
Skopje

Открила колку чинел прстенот, па решила јавно да го посрамоти својот вереник ФОТО

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

Некогаш за бракот важел само вереничкиот прстен, но, сега, знак дека партнерот ви ветува брза венчавка и вечна љубов која ќе се круниса со друг прстен или бурма. Вереничкиот прстен треба да биде нежен, суптилен и различен од другите прстени. Неговиот едноставен кружен облик покажува љубов која нема крај. Традицијата на носење веренички прстен опишува повеќе приказни, но, една од нив е најуверлива.

Пред некое време, некоја жена на еден форум се пожалила дека нејзиниот вереник ја разочарал со прстенот со кој ја запросил.

Таа се пожалила дека дијамантот бил многу мал. Таа се распрашала и дознала дека прстенот чини 1.674 долари и била премногу разочарана.

Таа решила овој проблем, ова разочарување да го сподели на форумот и очекувала дека другите жени ќе ја разберат.

Но таа го дочекала спротивното, сите ја обвиниле неа дека била материјалист и дека не треба да гледа така на работите, многу е побитна љубовта отколку прстенот.

За некои жени, скапиот накит не значи ништо, битна им е целта, но некои други сметаат дека прстенот веренички би требало да биде скап.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -