fbpx
19 C
Skopje

Отворен ден за обука на воени пилоти во Дом на АРМ

АКТУЕЛНО

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Центарот за обука на воени пилоти ги поканува сите заинтересирани на отворениот ден кој ќе се одржи на 28-ми јануари со почеток од 12 часот во Домот на АРМ.

Отворениот ден ќе биде одлична прилика сите заинтересирани да се информираат што би значело да се биде пилот-борец. Обуките на армиските пилоти се одвиваат според највисоките стандарди и во новиот центар за обука кој е единствен од таков вид во Југоисточна Европа. Во рамки на отворениот ден ќе биде презентирана програмата на обуката и капацитетите на Центарот за обука. Присутните ќе имаат прилика да постават прашања поврзани со обуката и Конкурсот.

Потребни квалификации за пријавување се завршен прв циклус на студии, возраст не повеќе од 28 години и солидно познавање на англискиот јазик. Повеќе информации поврзани со обуката може да се најдат на веб-сајтот: www.ptc-mk.com.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...
- Advertisement -