fbpx
-2 C
Skopje

Отворен мистериозен стан после 40 години: Се изненадил од тоа што било внатре

АКТУЕЛНО

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Јоци до Бранко: Вие сте одамна политички мртви, не ви давам да ја растурите Македонија

Другпат поубаво да ме читате кога ви кажувам предвреме кој е кој и што ќе се случува. Односно, дека ова што го прави ,,БЦ...

Повеќе од 250 конзерви на храна од 1970-тите се пронајдени во мистериозен кабинет кој никој не го отворил 40 години. Кабинетот е по сите овие години го отворил чуварот на зградата во Хоув, Источен Сасекс, 64-годишниот Роналд Меклинток.

Кабинетот беше на 11-ти кат, но тој беше заклучен и не припаѓа на ниту еден од станарите. Со оглед на фактот дека никој немалл клуч, Роналд бел принуден да го разбие. Кога го отворил пред него беа различни супи, конзервирани сосови и течности за перење, бебешка пудра, шеќер и фолија за пакување на храна, пишува Daily Mail.

Во добро средениот кабинет имаше конзерви грав, мелено кафе, млеко во прав и неколку садови и тенџериња, но во сите случаи биле обележани со цената и името на продавницата каде што тие се купени.

Никој од 11-ти кат не знаеше што е заклучено во овој стан. Јас го отвори од љубопитност. Мислев дека ќе биде полн со ѓубре, па бев изненаден кога го отворив”, рече Роналд, додавајќи дека во станот пронашол најмалку 250 предмети.

“Некој очигледно потрошено многу пари за сите тие работи поради некоја причина, освен конзервата со сливи, сите во совршена состојба”, изјави чуварот.

“Во седумдесеттите години никој не беше безбеден, имаше напади, Студената војна … можеби некој се подготвувал за најлошото”, заклучи Роналд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

ДОАЃА ВИСТИНСКА ЗИМА: Подгответе се за минусни температури и до -11 степени, еве ги деталите за наредните денови

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Многу солзи и емоции за легендата: Ќерката на Марадона плачеше на “Ла Бомбонера” кога играчите на Бока прославија гол пред неа

Бока јуниорс синоќа го победи Њувелс Олд Бојс со 2-0, се беше во знакот на Диего Марадина, а неговата ќерка Далма во живо го...

Вистинската љубов е над човечkите поделби и спротиставености

Епископ Партениј, Игумен Бигорски Во Стариот Завет, браќа, читаме како, кога како, кога Каин од завист го убил брата си Авел, Господ го запрашал каде...

Стојанче му свари кафе на Апасиев: Ќе слушаме убава, стара македонска музика со интересен текст

Во тек е процесот на подготовка на турско кафе за народниот пратеник, професорот Апасиев. Без шеќер со тоа што сигурно ќе преврие додека пишувам. Со кафето...
- Advertisement -