fbpx
9 C
Skopje

Ова е бугаринот Владимир, станал еден од 11 нови милијардери оваа година! Историјата му е повеќе од феноменална

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Бугаринот Владимир Тенев и неговиот партнер Баиџу Бат се едни од 11-те нови милијардери оваа година.

Успехот на основачите на платформата за трговија со акции и криптовалути Robinhood доби ново признание, поставувајќи ги во редот лидери како основачи на Фејсбук Марк Цукенберг.

Во најновата годишна класификација на Fortune “40 под 40“ за највлијателни млади луѓе во светот на бизнисот Тенев и Бат се на 24-то место.

„Како би било, ако можете да купите акции преку својот мобилен телефон, избегнувајќи досадни даноци за трговија? Точно по овој начин милиони млади инвеститори го користат Robinhood, пишува за двајцата претприемачи.

Компанијата на Тенев и Бат е основана во 2013 година во САД. Пет години покасно компанијата чини 5,6 милијарди долари. Оваа година Robinhood го зголеми бројот на криптовалути, достапни преку платформата, претворајќи се повеќе во нешто како дигитална банка. Првото место в „40 под 40“.

Зад Владимир Тенев и неговиот партнер Бат остануваат иновации како основачот на Telegram Павел Дуров и други.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -