13 C
Skopje

Ова е хороскопскиот знак со најголемо срце

АКТУЕЛНО

И Апасиев се огласи за Палчо: Ќе формираме наша црвена милиција

По немилиот настан со Љупчо Палевски – Димитар Апасиев се огласи на фејсбук: Ја не се сеќавам у време на Грујо вака со шипки и...

Груби со најава: Владатa ќе разгледа дали да субвенционира вработување на албанците и граѓани од други помали етнички заедници

Во синоќешното гостување емисијата „Клик плус“, вицепремиерот Артан Груби најави дека Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат...

Премиерот Заев со владина делегација во дводневна посета на Атина

Конференцијата на угледниот магазин „Економист“ како тркалезна маса со Владата на Грција и учесници од регионот, оваа година е посветена на темата „Европа: Зајакнување...

Во текот на целиот свој живот се среќаваме со илјадници луѓе, но малкумина можат да допрат до нашето срце и да останат таму засекогаш.

Со едни наоѓаме заеднички јазик, со други воопшто не успеваме да размениме и неколку зборови, без да влеземе во сериозна дискусија.

Сите познаваме барем по еден човек со златно срце, на кој никогаш не можеш да му се налутиш.

Бик
Да, Биковите се тврдоглави, но со инает не штетат на никого друг, освен на себе. Тие имаат широки луѓе и знаат како да најдат заеднички јазик со секој, ако не им се зборува со некој само ќе си молчат.

Луѓето кои сакаат добро да се хранат, се добри луѓе! Општо познат е фактот дека Биковите ја сакаат храната во сите нејзини форми. Тие сакаат да им подготвуваат слатки искушенија на останатите луѓе околу себе.

Многу сакаат изненадувањата. Имаат цел куп на идеи, со кои можат да те израдуваат во обичен ден, без повод и без воопшто да очекуваш. Имаат развиена имагинација и можеш да очекуваш од нив да те остават без зборови со некоја мил збор или гест.

Биковите простуваат многу, понекогаш дури и повеќе отколку другите заслужуваат. Нивната наивност често им пречи во животот, бидејќи нивните блиски имаат корист од тоа. Но, кога ќе наидат на вистинскиот човек, посветеноста им помага да изградат здрава и вистинска врска.

Гледаат на светот многу ведро и секогаш ќе ти помогнат со совет или услуга.

Биковите се луѓето со најголеми срца и можат да ви го дадат целиот свет, само доколку сте подготвени да понесете толку добрина и да вратите со исто толку добрина во вашите срца…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Владата продолжување со креирање на мерки: Платежни картички за пензионери, невработени и самохрани родители

Владата предводена од СДСМ и во новиот мандат продолжува со креирање и реализација на мерки, со кои им помага на граѓаните и на компаниите...

ВИДЕО: Бизарен тренд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија за нокти, а потоа видеата...

Временска прогноза: Следуваат пониски утрински температури

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди почесто во северните делови и попладне. Претпладне особено во јужните делови ќе има услови за краткотарен...

Ковачев: Македонија се држи до системот на диктатура на Тито

Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид...

Врие од полиција – МВР ја бара Горде, здувна ли?

Новинарот Фуркан Салиу вечерва сподели интересен фејсбук статус во кој вели МВР многу по внимателни со Јанкуловска. Патроли поставени на секој излез во зградата кај...
- Advertisement -