fbpx
10.3 C
Skopje

Ова е најстрогата казна со која што може да се соочи Червар

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Челниците на Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска поведоа и официјална истрага за инцидентот кој се случи во последната минута од синоќешниот дуел од втората фаза од Европското првенство (ЕП) помеѓу организаторот Хрватска и Белорусија, во кој во центарот на вниманието беше селекторот на „коцкестите“, Лино Червар.

Во последниот напад на Белорусите, поранешниот предводник на Македонија влезе во теренот и со рака повлече еден од противничките ракометари, што не беше забележано од судиите на мечот. Червар на прес-конференцијата потенцираше дека станува згор за случаен контакт, но ЕХФ, сепак, реши да поведе истрага за што најстрога казна е отстранување на искусниот стратег од останатиот дел од шампионатот.

-По инцидентот во последната минута од средбата помеѓу Хрватска и Белорусија, во кој беше вклучен хрватскиот селектор Лино Червар, покрената е истрага од страна на Дисциплинската комисија. Побарани се извештаи од официјалните лица и изјави, кои мора да бидат доставени до 17 часот. Потоа, преку соопштение до медиумите ќе биде објавено каква одлука е донесена од страна на комисијата“ – се вели во соопштението на ЕХФ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Еве kои групи на луѓе треба да јадат лимон секој ден: Во состојба е да излеkува сериозни болести

Доволниот внес на витамин Ц спречува создавање на камен во жолчката, а ефикасно се бори против настинките и поттикнува регенерација на коските. Лимонската киселина...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...
- Advertisement -