fbpx
1 C
Skopje

Ова го гледаат и деца: Треба ли да се стопира ТикТок во Македонија? (Видео)

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? Затоа што ова го гледаат и млади луѓе!

Ваква објава излезе на фејсбук страницата СТОП за ТикТок во Македонија. Ова не е прв на оваа фејсбук страница да се постира видео кое предизвикува лавина од реакции на социјалните мрежи. За некои ТикТок е само забава, за други пак ваквите видеа се вистинска „трагедија“ и многу добро објаснуваат зошто сме таму каде што сме како народ и држава.

Сепак, на крајот од денот, тоа е и право на личен избор на секому. Но за што станува збор погледнете во продолжение:

Претходно на истата фејсбук страница беше споделено видео во кое се вели дека на ТикТОк се шири говор на оmрaзa.

Зошто СТОП за TikTok во Македонија? На TikTok се шири говор на омраза: Уmрете Македонци на Кале нема цркви

Деновиве се пак споделува видео во кое малолетник го пали својот стол откако негов другар од социјалните мрежи го бара тоа од него. На видеото може да се види и какп детето пуш цигари и ја навредува постарата жена во видеото

Видеото ПОГЛЕДНЕТЕ го тука

Во СВЕТ: Комунистичкатка партија на Кина покажа дека има средства и намери да ги искористи овие апликации за да ја загрози националната безбедност, надворешната политика и економијата на САД“, се наведува во соопштението на министерството

Американските гиганти „Мајкрософт“ и „Волмарт“ дадоа понуди за купување на американските на „TikTok“, но компанијата „Бајтденс“ ја одби ваквата понуда. Се чини дека сега се подготвува договор за продажба на апликацијата на калифорниската корпорација „Оракл“, но засега не се откриени детали.

„Иако заканите кои ги претставуваат ‘WeChat’ и ‘TikTok’ не се исти, тие се слични. Секоја собира значителна количина на податоци од корисниците“, додаваат од министерството за трговија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -