fbpx
6 C
Skopje

Ова се 3-те најзлобни личности во хороскопот- проверете дали сте меѓу нив

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Во хороскопот, постојат знаци кои се претерано добри, но и оние кои се себични и злобни. Ова се трите најзлобни личности во астрологијата, а Вие проверете дали сте меѓу нив.

Шкорпија

Луѓето родени во овој знак се особено себични, но и умислени. Тие се и затоа на првото место најзлобни личности. Ним не може да им се верува, постојано се трудат да ги манипулараат другите, а тоа често се случува и без потреба. Едноставно за да им биде ним интересно. Ако ги игнорирате, тешко ќе преминат преку тоа и ќе се обидат да ви го загорчат животот.

Близнаци

Иако на прв поглед делуваат како навистина забавно друштво, тие всушност не се, ако добро ги проучите. Едно ви зборуваат во лице, а сосема друго позади грб. Никогаш не се искрени и ќе ви го кажат само тоа што сакате да го слушнете. Одмаздољубиви се, но за разлика од Шкорпиите немаат долго памтење.

Јарец

Со луѓето родени во овој знак тешко дека ќе знаете на што сте. Тие сакаат да ги имаат сите нешта под контрола и се прилично студени личности. Никогаш не ги покажуваат своите чувства и кога ќе ги запознаете долго ќе мислите дека воопшто не им се допаѓате. Кога не се расположени, подобро да не сте во нивна близина. Освен тоа, склони се кон нагли промени во расположението.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...
- Advertisement -