17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Ова сигурно е омилената песна на вашите деца, а сега со неа ќе ги научите како да мијат раце (ВИДЕО)

Авторите на популарната детска песна „Бебе ајкула“ (Baby shark) направиле нова, прилагодена верзија, која би можела да ви помогне да им ја објасните на децата важноста на миењето раце и да ги охрабрите тоа почесто да го прават.

Песната дава детално упатство за тоа како ефективно да се мијат рацете и да се спречи можноста на ширењето на вирусот, со добро познатиот рефрен. Оваа песничка советува и дека треба да се кашла во лакт и да се кива со покриена уста.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.