fbpx
17.8 C
Skopje

Оваа есен моден тренд ќе бидат принтови од влекачи (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Без оглед на тоа дали се работи за зебра, леопард, змиска или принт од крокодилска кожа – со тие парчиња сигурно нема да погрешите. Бројни дизајнери, како Викторија Бекам, Исабел Марант и Том Форд, во своите колекции вметнале изглед со животински принтови.

Сепак, меѓу нив постои еден принт кој е најпопуларен. Се работи за змискиот принт, кој веќе може да се забележи во „ high street“ продавниците и тоа на различни парчиња облека – од патики до кошули.

Тоа е трендот кој оваа есен ќе го гледаме насекаде, а ова се само неколку примери за тоа како може да се комбинира:

 


 

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -