fbpx
3 C
Skopje

Мајка на својот тригодишен син му одржала лекција за која зборува целиот свет

АКТУЕЛНО

Сенди Грибл, иновативна мајка од Нов Зеланд, откако нејзиниот тригодишен син избегал од дома, решила да го казни на посебен начин. Во сето тоа ги вклучила и полицајците, кој одлучиле да и помогнат на мајката „во неволја“.

После лошиот ден, кој Сенди го коментирала на Фејсбук како ден кога нејзиниот тригодишен син Лаши одлучил да ги тестира сите граници кои некогаш биле поставени, бесна и исцрпена го пратила во кревет.

Бидејќи уште од утрото почнал да се однесува лошо, мајката прво му забранила да оди на пливање, а подоцна го казнила со „краток одмор“ за да размисли за своето однесување.

Таа напоменува дека без оглед на тоа што има само три години, „нејзиниот син е многу напредно и интелигентно момче, кое не треба да се потценува“, пишува Дејли Мејл.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -