fbpx
2.8 C
Skopje

Оваа позната пејачка требало да пее во групата Фанки Џи место Анабела – се откри тајна од естрадата

АКТУЕЛНО

Пред седум години Анабела и Гаги се разведоа, а во јавноста излезе веста дека пејачката 14 години во бракот трпела насилство.

По силните расправии и физички пресметки меѓу поранешниот и сегашниот сопруг на Анабела, поранешните сопружници решија да се смират и повторно да ја формираат групата „Фанки Џи“.

„Јас продолжувам понатаму како Анабела, но поради големиот интерес за „Фанки Џи“ во оригинален состав се вратив и ќе бидам во групата додека сака публиката. Не размислувам многу зошто сите одиме таму каде што најмногу се плаќа“, изјави Анабела.

Постои тајна околу групата Фанки Џи која се распадна откако пејачката Анабела и нејзиниот сопруг Гаги ставија крај на бракот.

Имено, место Анабела во групата требало да пее Ана Николиќ, но сеуште не е познато зошто пејачката одбила соработка.

Анабела, српската пејачка позната по бракот со Гаги Фанки Џи кој заврши не славно, немала среќа од детството.

Таа се соочила со разводот на родителите, а потоа кога била помлада се заљубила и почнала да живее со него.

Никола и Анабела биле заедно од 14. години, а заедно живееле во Швајцарија каде тренирал ракомет.

Кога се вратиле во Босна го пронашле мртов во кревет, а тоа бил голем шок за пејачката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -