13 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Оваа свадба долго ќе се памети – кога ја донеле тортата сите занемеле (ВИДЕО)

За многумина традиционалните свадби станаа досадни, па паровите денес се повеќе се одлучуваат за необични потези.

Така во медиумите неодамна излезе вест за парот кој се венчаше само во бикини и шорц, а потоа се тркалаше по кал.

Венчавката беше организирана во пад, со индиска храна, а целата прослава ги чинела 1000 долари.

За изненадување имала прилично морбидна торта со две отсечени глави од него и неа, а на тортата пишувало „додека смртта не не раздели“.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.