17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Овие 2 состојки ќе исфрлат неколку килограми отпад од вашите црева

Целото наше тело, а посебно нашиот цревниот тракт, е во голема мера под влијание на нашите навики во исхраната и квалитетот на храната што ја консумираме.

Токсичните материи од храната која може да предизвика различни екстремни здравствени состојби, како што се ослабен имунолошкиот систем, ниска енергија, дијареа, запек, и други различни проблеми со дефекација.

Сите овие проблеми може да се избегнат или да се решат со редовно чистење на дебелото црево, а со тоа, исто така, да се постигне и губење на вишокот килограми и подобрување на целокупното здравје.

Нутриционистите препорачуваат вакво чистење пред било која програма за слабеење.

Постојат две исклучително ефикасни состојки кои помагаат во чистењето на дебелото црево и подобрување на општата здравствена состојба.

Тоа се кефир и ленено семе – моќна комбинација која треба да се измеша во правилен однос за ефикасно да го детоксифицира системот.

Количината на оваа комбинација треба постепено да се зголемува бидејќи ферментираната храна значително влијае врз варењето на храната.

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Ако не се реагира на време, Кочани може да биде ново Куманово – истокот пред сериозен тест

Новите шест случаи на лица од Кочани заразени од коронавирусот беа повод градоначалникот на Општина Кочани Николчо Илијев да свика итна седница на Општинскиот...

Путин не дозволува да му се прекрши зборот: Доктор заврши зад решетки поради корона вирусот

Руските власти ја уапсија претседателката на независниот синдикат на лекарите, Анастасија Василиева. Таа го критикувала малиот официјален број на заразени со корона вирусот во...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.