fbpx
2 C
Skopje

Овие фотки од Меган Маркл како тинејџерка не сте ги виделе (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...

Кон крајот на август, после неколку месеци исчекување, во Америка ќе се сретнат војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот татко, Томас Маркл.

Ако може да се потпреме на информациите од британскиот магазин „Mirror“, Меган Маркл за тоа патување се подготвува сама, без својот сопруг, принцот Хари. На оваа посета исклучително се радува 74-годишниот татко на Меган, кој е поранешен директор за расвета во Холивуд.

Тоа би била првата средба на таткото и ќерката после неколку месеци, а особено после сѐ што се случи неколку дена пред нејзината венчавка на 19-ти мај, но и после тоа, кадешто Томас Маркл на крајот не се ни појавил за да ја испрати својата ќерка до олтарот, оправдувајќи се со здравствени проблеми.

Поради непријатната ситуација, кога во пресрет на венчавката ги продал своите фотографии на таблоидот, Томас Маркл наводно изрежирал срцев удар и операција, а од тогаш не престанува да дава интервјуа, особено за британските медиуми, во кои ја користи секоја прилика да го извалка образот на својата ќерка.

Томас наводно е очаен поради тоа што неговата ќерка се откажала од него, затоа најави дека нема да престане да дава интервјуа и изјави, сѐ додека повторно не се смират. Изгледа дека Меган сфатила дека е многу подобро и попаметно да се смири со татка си, особено поради нејзиното ново, кралско семејство. Па, токму затоа одлучила да отпатува во Америка, кадешто ќе се обиде да ја смири целата ситуација

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Спасовски: Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај

Се зголемува безбедноста во сообраќајот, договорени кампањи на МВР и РСБСП за уште побезбеден сообраќај. Денеска остварив средба со претседателот на Републичкиот совет за...

Tвитер koментар: Кога ќе му кренеш на Мишко на фиксен, првото прашање му е дома си?

Вчера во медиумите одекна веста дека поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, по кого беше распишана меѓународна потерница, сам се појави во Обвинителството...

Борисов: Со вакво темпо на вakцинирање од 1 март во Бугарија че се отворат рестораните и салите

Во Бугарија досега се вакцинирани речиси 150. 000 граѓани, за само еден ден вчера се имунизирани над 17.000 лица, а повеќе од 200.000 пациенти...

Според извори од ВМРО: Мијалков бил во соседна земја, но се вратил назад

Сашо Мијалков, екс директорот на УБК и понатаму е актуелна тема. Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, сепак, побегнал од земјата и стигнал до Белград,...
- Advertisement -