fbpx
-4 C
Skopje

Овие хороскопски знаци ќе ги следи среќа до крајот на годинава

АКТУЕЛНО

Екс премиерот Љубчо Георгиевски: Заев радикално влегол во зближување со Бугарија и за тоа треба да се награди македонската влада со почеток на преговорите...

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 изјави дека во Бугарија секој става акцент на нешто повеќе. „Таму има големо негативно...

Љубчо Георгиевски: Бугарите немаат чувство за тоа што се случува кај нас, ветото е одземање на перспективата не само на Македонците

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот...

Јоци: Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази

Со доаѓањето на Мухамед Зекири во СДСМ, се испиша нова страница во партијата која претходно трпеше низа порази - ,,едно општество за сите". Се...

Првиот човек на МВР потврди: Спасовски вели дека полицискиот час е опција доколку се случи да има прогрес на пандемијата

Досега не е прелдожена мерка што ќе значи толкава рестрикција – полициски час, затоворање на државата. Дали е тоа опција во наредниот период –...

Овие хороскопски знаци ги очекува најголема среќа до крајот на оваа година.

Бик

Во последните месеци, ќе бидете многу среќни и ќе имате огромна сила која ќе има клучна улога во вашиот живот во овој период. Луѓето кои ќе ги запознаете дополнително ќе го подигаат вашиот морал и ќе ве потсетуваат на вашите силни страни и квалитети. Ова е многу убав период за вас.

Рак

Оваа година ви донесе неочекуван раст и развој. Откривте многу за себеси, сфативте што сакате и што не сакате, а последните месеци од 2018 ќе ви го донесат токму тоа. Ќе развиете врски и односи со другите луѓе кои позитивно ќе влијаат на вашето вреднување на себеси и кои ќе ве направат среќни.

Лав

Веќе нема да вложувате во врски од кои ништо не учите и кои се плитки и без поента, туку доаѓаат месеци кои ви носат вистинска љубов. Силата и гордоста кои ќе ги поседувате ќе ги трансформирате во нежна љубов кон некоја личност која вистински ќе ви го освои срцето. Ве очекуваат топли зимски денови.

Стрелец

Искуствата кои ќе ги доживеете оваа зима и есен ве подготвуваат за големи промени на сексуалното и љубовно поле. Обрнете внимание на оние работи кои прават да се чувствувате нестабилно и несигурно, како и на оние работи кои го прават спротивносто. Тогаш ќе можете да најдете вистинска среќа. Последните месеци од 2018 година се совршени за тоа.

Водолија

Сакате да се фокусирате на една личност, наместо да лутате и флертувате, но досега немавте можност за тоа. Овие месеци ни носат магична љубов. Посветете се на тоа што е важно, насмејте се и не обрнувајте внимание на тоа што не ви носи среќа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Вакцината против ковид ќе биде задолжителна за сите што сакаат да летаат со авион

Извршниот директор на авиокомпанијата „Квантас“ (Qantas), Алан Џојс, изјавил дека луѓето кои ќе сакаат да летаат со нивната компанија, ќе мора да докажат дека...

Joванka не беше единствената љубов на Тито: Еве во кој бил заљубен маршалот

Во Социјалистичка Федеративна Република Југославија денеска се славело Ден на младоста и роденденот на претседателот Јосип Броз Тито. За политичките потези на поранешниот лидер...

Банките ќе ги исплаќаат пензиите од 26 ноември

На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец ноември 2020 година и го задолжи Фондот на пензиското...

100 илјади долари за еден биткоин? Инвеститорите очекуваат златна треска

Биткоинот да расте пет пати годишно и да достигне 100 000 американски долари? Звучи скоро скандалозно, но ова е реална прогноза на некои големи...

Why is Switzerland the best country in the world?

What makes Switzerland such a good country? They are rich Depending on whose estimates you trust, Switzerland ranks eighth or ninth in the world when...
- Advertisement -