fbpx
6 C
Skopje

Овие хороскопски знаци неделава ќе имаат голем успех – Неделен хороскоп

АКТУЕЛНО

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Заев го победи Црвенковски со 3:0 – ја направи СДСМ победничка партија, ја внесе Македонија во НАТО и е на чекор до ЕУ

Пенал(и) за Зоран Заев - фејсбук статус на Дарко Пешевски од ВМРО НП Го изгледав неколку пати интервјуто на премиерот но и го прочитав неколку...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Што ни носи хороскопот за престојните денови? Прочитајте.

Овен

Кога станува збор за работата, ситуацијата е повеќе од одлична. Конечно успевате да ги остварите своите цели и сите работи одат како „подмачкани“. Заслуживте да уживате во плодовите на својот напор и посветеност.

Љубовта исто така носи интересни и возбудливи случувања, а на слободните претставници на овој знак им доаѓа нова врска.

Бик

Финансиската ситуација се подобрува од ден на ден, што ви носи позитивно расположение. Имате мотивација за работа и ништо не ви претставува проблем.

Расположени сте и за љубов и ве очекуваат многу убави моменти со саканата личност. Ако сте слободни, тоа може да се промени во текот на оваа недела.

Близнаци

Некои потези кои на професионален план ќе ги направите во текот на оваа недела можат скапо да ве чинат. Затоа, треба да бидете многу претпазливи со кого и како се договарате. Бидете мудри.

Одлично се сложувате со саканата личност што ви дава ветер во грб за сите останати работи во вашиот живот. Среќата во љубовта конечно доаѓа.

Рак

Максимално сте посветени на работата и важно ви е добро да ги испланирате следните чекори. Треба да знаете дека успехот ви е загарантиран и потребно е малку да се опуштите.

На полето на љубовта, работите се стабилни и не се случуваат никакви значајни промени. Генерално гледано, треба да бидете задоволни со моменталната ситуација.

Лав

На работа е како што треба да биде. Задоволни сте како се одвива ситуацијата, а што и да започнете ве следи среќа. Ова ви е одлична можност да ги остварите досегашните планови. Само напред!

Кога станува збор за љубовта, се случуваат нови работи. Можно е да сретнете личност во која веднаш ќе се заљубите и со која ќе започнете убава врска.

Девица

Ситуацијата на работа е одлична, така што сега уживате во плодовите на својот досегашен труд и работа. Трудот навистина се исплати.

Во однос на љубовта, не се случуваат многу важни промени, но вие уживате и среќни сте. Ве очекува интересна средба со некој од огнените знаци. Искри ќе летаат на сите страни.

Вага

Каква и да е ситуацијата на работното место, ве очекува кратко патување кое ќе ви отвори некои нови врати. Искористете ги сите шанси што ви се нудат.

Во љубовта, ве очекува интересна средба која ќе ве натера да се потрудите да промените нешто во врска со својот статус.

Шкорпија

На работа ве очекуваат добри промени, а финансиската ситуација е добра што прави да се чувствувате среќно и задоволно.

Конечно сте задоволни со ситуацијата на љубовен план и имате тоа што отсекогаш сте го барале од својот партнер. Уживајте!

Стрелец

Вистински момент е за одмор. Немате премногу обврски кои би ве оптеретувале во овој период и добро е да ги наполните батериите.

Кога станува збор за љубовта, другата страна ви го дава срцето на дланка. Имате се што сте посакувале од љубовта и на вас останува само да уживате.

Јарец

Имате многу планови поврзани со работата и добри идеи кои чекаат да бидат реализирани. Време е да тргнете во акција бидејќи ѕвездите се на ваша страна.

На љубовно поле, ве очекува интересна средба со некој воден знак кој ќе направи лудо да се заљубите.

Водолија

На работа имате одлична комуникација, а таа е клуч за секој успех. Добро се сложувате со колегите и тоа е важно за остварување на вашите деловни планови.

Љубовта носи неочекувани моменти и пресврт, но важно е да знаете дка на крај се ќе биде како што треба.

Риби

Работните промени се многу извесни и ви носат унапредување. Време е да прославите.

На љубовен план, ве очекуваат убави моменти кои треба да ги искористите без многу размислување. Големи се шансите да влезте во сериозна, но убава врска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kako мали имaле одличен вид: Како Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот (фото)

Пејачите Саша и Дејан Матиќ денес се многу популарни и речиси секоја песна што ќе ја испеат станува хит. Добро е познато дека тие...

Доктор појаснува: Еве кога и како може да се заразите со Ковид-19 носејќи заштитна маска

„Колку почесто излегувате надвор и повеќе време поминувате во гужва, почесто треба да ја перете вашата заштитна маска или пак едноставно да ја фрлите...

Николов: Предвидуваме изградба на конзоли за пешаци на река Отиња.

За три години, локалната самоуправа предводена од СДСМ реализираше бројни капитални проекти, важни за унапредување на квалитетот на живот на нашите сограѓани.Штип мора да...

Богојески распали по Груевски: Завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање

Оваа завалијава никаде го нема да гукни за бугарското прашање... за стопирање на македонската интеграција во ЕУ... Но штом го чепнаа кај што го...

Венко Филипче со важна информација: Добивме 13.500 брзи тестови од Норвешка

Денеска добивме донација од 13500 брзи тестови од Норвешка, а 10000 од нив ќе бидат за Министерството за здравство. Оваа помош произлезе од потпишаниот...
- Advertisement -