fbpx
3 C
Skopje

Овие работи на девојчињата им се поважни од големината на „алатот“

АКТУЕЛНО

Доколку и вие сте од оние момци кои мислите дека на девојчињата во една врска најважна им е големината на алатот тогаш се лажете.

Момци, време е да поработите на самодовербата и на овие 10 работи:

Чистота е многу важна. Чистите и миризливи чаршави, убавата постелнина и квалитетната долна облека се дел од работите на кои морате да обрнувате внимание кога ја повикувате девојката во вашата соба. Верувале или не, но токму чистиот и уредно среден кревет е втората работа која ја возбудува жената.

Телото исто така. Жените обожаваат мажи чии раменици се поголеми од обемот на струкот, па така обрнете внимание на овој предел од телото. Во никој случај нема да ја привлечете со голем стомак, што значи време е за физичка активност.

Помош во домот – Доколку живеете заедно, тогаш верувајте дека поважно од вашиот алат и е помошта околу домашните работи. Штом ве види како миете садови, бидете сигурни дека за тоа ќе бидете наградени.

Не е тајна дека жените сакаат да експериментираат зад затворени врати исто толку колку и мажите. Овие играчки ја подигнуваат самодовербата, затоа е најдобро да ги употребувате заедно.

Издржливост. Брзата игра е проблем на многу мажи, а таа се јавува во одреден период од животот. Но, постојат разни помагала и видови кондоми кои ќе успеат да го продолжат сексуалниот однос. Само бидете упорни.

Висина. Ако сте високи над 180cm воопшто да не се грижите, бидејќи го исполнувате критериумот на многу жени. Секако, ако сте пониски не значи дека треба да очајувате, туку да поработите на изгледот на телото.

Јазик

Повеќето жени сметаат дека големината на вашиот „пријател“ не игра никаква улога, сѐ додека нивниот партнер умее да им пружи задоволство на друг начин.

Приврзаност

Жените кои се во цврста и сериозна врска побрзо доаѓаат до прекрасни моменти во креветот, за разлика од оние кои повремено ги гледаат партнерите и немаат дефинирана врска.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -