fbpx
2 C
Skopje

Овој човек има огромно срце: Вдомува животни кои никој не ги сака, ќе ви го освојат срцето (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Откако пред седум години останал без своето сакано куче Волфганг, Стив Грег од Денвер започнал да спасува и негува стари кучиња, обезбедувајќи им добар дом во последните години од животот.

Фотографиите од својата „заедница за кучиња“ ги обајвува на Инстаграм, а бројот на неговите следбеници расте од ден на ден. Стив во моментов има повеќе од 900.000 следбеници на оваа социјална мрежа, а на сите им е интересно, тоа што покрај кучиња, тој посвоил и свиња, два зајака, две патки, четири кокошки, две мачки и мисирка од 20 килограми.

Стив ја сподели својата приказна и во книгата „Еден и единствен Волфганг“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -