19 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Овој млад Македонец договори донација од Кина

Филип Ивановски е човекот кој преку свои лични контакти во НР Кина успеа да излобира донација на десетици илјади маски и друга медицинска опрема за нашата држава. Тој тоа го најави уште пред еден месец, а истото се оствари доцна синоќа со пристигнувањето на кинеската помош на аеродромот во Скопје. Но, Ивановски не застанува тука и сподели дека во моментов договара медицинска помош и за други земји како Уганда и Грузија. Неговиот фејсбук статус го пренесуваме во целост:

Благодарност до Министерството за надворешни работи што се одзва на мојот повик и побара дополнителна медицинска помош…

Posted by Filip Ivanovski on Sunday, April 19, 2020

Latest Posts

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.