fbpx
9 C
Skopje

Овој тип на жени најсилно ги привлекуваат мажите! Дали вие сте една од нив?

АКТУЕЛНО

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...

Атрактивноста е комбинација од многу квалитети – однесување, држење на телото, начин на зборување. Сите овие квалитети создаваат шарм што за мажите е неодолив

1. Мажите се разоружаат пред една вистински наивно слатка дама. Лекомисленото однесување, но не во смисла на лесна жена, е магнет за мажите. Жена која им се смее на шегите, не се прави недостапна и не се плаши да е ранлива во лицето на мажите е повеќе од атрактивна.

2. Кога некоја девојка или жена е толку секси, што дури не сфаќа дека мажите остануваат поразени од нејзиниот изглед. Често таквите жени преферираат да седат во библиотеката и да читаат, отколку да го шетаат привлечниот задник во машко друштво. Но тие никогаш не остануваат незабележани, дури и меѓу 100 други жени.

3. Жените кои се општествени, забавни и љубезни не се помалку атрактивни од останатите. Особено ако мажот бара нешто необврзувачко и свежо, таков тип жена секогаш би ги привлекла неговото внимание. И потоа – кој знае! Може и да прерасне во нешто вистинско.

4. Некои жени се однесуваат мајчински кон мажите, без разлика дали тие самите имаат деца или не. Едноставно тоа им е во природата. А кој маж не би го сакал тоа!

5. Жена која не се плаши да остане сама, која ја сака слободата и ја цени, никогаш не останува незабележана. Жена која не сака правилата е атрактивна и неодолива. Обично мажите ги привлекуваат такви жени, бидејќи тие не сакаат обврска.

6. Мистерии и мирис на секс – неописливо добра комбинација. Нема маж кој ќе остане рамнодушен кон оваа комбинација. Уште со погледот таквите жени успеваат да навлезат во свеста на мажот и да го маѓепсаат со убавината.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Јоци: Каде е бранковото крило кое три години тртља по кафани?

И каде е ,,бранковото крило" кое три години тртља по кафани? Лешпери. Бар еден да се пријавеше за ,,уметнички дојам". Не, вие не сакате силно...

Автомобил возеше во спротивна насока на скопска обиколница

Често на социјалните мрежи може да се видат видеа од дивеење со автомобили или мотори, а едно такво беше објавено и денеска. На социјалните мрежи...

Бошковски удри по Мијалков: Плови Саша

Поранешниот министер за внатрешни работи, а сегашен советник во Владата на СДСМ, Љубе Бошкоски во јавноста објави видео од неговите митинзи со порака на...

Есkaлираше ситуацијата на Бит Пазар: Демонстранти со фантомки ја нападнаа полицијата

демонстранти со фантомки со камења и други предмети ја нападнаа полицијата, по што и физички тргнаа кон нив со цел да ги повредат, пренесува...

Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да има потреба од трета доза на вакцини

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор и...
- Advertisement -