fbpx
-2 C
Skopje

Еден знак е убедливо најдобриот сопруг во хороскоп

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Како сопруг, Бикот ги има најдобрите особини од сите знаци на Зодијакот. Тој е нежен, добродушен и верен и никогаш нема да го занемари својот дом и семејството поради било кој друг интерес.

Тој не е сонувач и нема да ви ветува магичен живот, но она што го дава произлегува од дното на неговото срце. Вашиот дом ќе го претвори во удобно и топло катче, а женствената и разумна жена ќе ја почувствува целата сила на неговата нежност и внимание, сензуалност и љубов.

Мажот Бик поседува истрајност и упорност. Тој го добива она што го посакува, а искуството и сопственото доживување се единствените критериуми за него. Тој секогаш го претвора апстрактното во материјално.

Никој не е трпелив како Бикот. Луѓето родени во овој знак се познати по својата бавност и промисленост поради кои никогаш не се откажуваат од својата цел, ниту од својата партнерка. Иако понекогаш им е тешко да тргнат, кога еднаш ќе се одлучат, тоа ќе го направат. Освен тоа, Бикот е многу упорен, рационален и стабилен, па затоа можете секогаш да се потпрете на него.

Мажите родени во знакот на Бик сакаат да успеат, но не им е цел само да работат и да бидат успешни – сакаат и да уживаат во животот, да изградат дом, семејство, да остават нешто зад себе. Добро ги контролираат своите чувства, апсолутно се предани на своите задачи. Имаат јасни цели кои сакаат да ги постигнат, но не и соништа бидејќи не се сонувачи и идеалисти кои тежнеат кон нешто што не можат да го остварат.

Мажите Бикови се добродушни, но не и наивни. Лесно можат да ги препознаат оние кои сакаат да ги искористат и со таквите знаат да бидат исклучително строги и груби. Мажот Бик не е расипник, но сака да си дозволи одредени лични задоволства.

Бикот е навистина идеален сопруг, полн е со внимание, трпение, грижа. Тој ја обезбедува материјалната сигурност на својата сопруга и ги задоволува нејзините желби.

Мажите родени во овој знак се страстни, но сепак реални и вистински мажи. Познати се како големи заводници, но сѐ се менува во бракот – тогаш стануваат многу верни.

Венера му дава исклучитела смисла за убаво, што придонесува до тоа Бикот секогаш да бара убава и згодна сопруга. Тие обожуваат другите да зависат од нив и сакаат да чувствуваат дека му овозможуваат сè на своето семејство.

Бикот ги обожува својата сопруга и деца и секогаш се труди да им обезбеди најдобри услови, емотивна сигурност, добро образование, интересни патувања, добра забава, квалитетна храна, убава облека… сѐ што нуди овој свет.

Кога еднаш ќе се ожени, Бикот тешко се разведува.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

СИТЕ ПРИСУТНИ НА АЕРОДРОМОТ ВО ФРАНКФУРТ ЕВАКУИРАНИ – еве за што се работи!

Неколку сектори на аеродромот се затворени поради постапката на полицијата, која побарала од граѓаните да не ги споделуваат снимките од овој настан на социјалните...

Сooбраkajka во Скопје: При судир на два автомобили на ул Јадранска магистрала со тешkи повреди се здобила скопјанka

Најнови вести: Пропаднавме во бездна: Замрзнати лица, очаен пораз на Маkедонија Најново: Еве во кој град е најстудено денес во Македонија Во продолжение веста Скопјанка се здобила...

Булеварко за одбојкарите: Дечките покажаа што значи национален дрес, што значи Македонија

Ако се вратиме наназад 7,8 години ќе се потсетиме дека истиве овие момци гостуваа на низ европа кој како ќе се снајде. Автобуси, коли,...

Апасиев се огласи за пописот: Очекува дека процентот на Албанци ќе изнесува 28,4 отсто

Лидерот на „Левица“, Димитар Апасиев, смета дека застапеноста на етничката заедница на Албанците во Македонија на пописот на населението што ќе се организира во...

Жител на Берово лажел дека е kиднапиран, при што побарал 10.000 евра од својот татkо за да биде ”ослободен”

Прочитај повеќе во продолжение На 15.01.2021 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Берово го лишија од слобода М.П.(29) од с.Будинарци, беровско, поради постоење...
- Advertisement -