fbpx
6 C
Skopje

Пачемски од ГДУ: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ да бидат повикани на распишт

АКТУЕЛНО

Полицијата да ги повика СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ на распит за вчерашниот пожар, бидејќи во нивните пресови сами го спомнаа виновникот, изјави на денешната прес-конференција, претседателот на ГДУ-Штип, Борче Пачемски.

Полицијата да ги повика СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ на распит за вчерашниот пожар, бидејќи во нивните пресови сами го спомнаа виновникот

Полицијата да ги повика СДСМ и ВМРО- ДПМНЕ на распит за вчерашниот пожар, бидејќи во нивните пресови сами го спомнаа виновникот.

Posted by Граѓанско Демократска Унија-ГДУ-Штип on Friday, October 25, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -