fbpx
6.8 C
Skopje

Падна одлука: Полицискиот час ќе биде продолжен за една седмица

АКТУЕЛНО

Уште една недела да бидат затворени кафеаните и полицискиот час да трае од 20 часот навечер до 5 часот наутро, предложи Комисијата за заштита на населението од заразни болести до владата.

Предлогот кој најверојатно ќе биде поддржан од владата, се должи на епидемиолошката слика во земјава, која, иако се подобрува, уште сугерира дека има притисок врз болничките капацитети.

Ова доаѓа по утринската објава на министерот Венко Филипче, кој напиша статус во кој извести дека е намален бројот на приеми на пациенти заболени од Ковид-19.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -