fbpx
10 C
Skopje

Панчо од ДНК: Ни на сон не би ми паднало на памет дека ќе бидеме нечива инспирација за да ни посветат дел од своето тело

АКТУЕЛНО

На својот фејсбук – профил, Владимир Блажев – Панчо, дел од дуото „ДНК“ објави фотографија од нивна обожавателка од Битола.

Девојка по име Марина Ангеловска на раката го истетовирала името на бендот, a фотографија на која таа ја полажува тетоважата Панчо ја сподели јавно, а под објавата во неверување за овој гест напиша:

,,Ни на сон не би ми паднало на памет дека ќе бидеме нечива инспирација за да ни посветат дел од своето теоло.
Буквално сум оставен без зборови.
Марина капа доле”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -