fbpx
5 C
Skopje

Пандев: Не ми се веруваше дека без срам и образ си поделија по 20.000 евра

АКТУЕЛНО

Капитенот на Фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев во интервјуто за ТВ 24 кажа дека некои луѓе работеле против А тимот, но на крај не успеале во своите намери.
figure>

Тој посочи дека дел од раководството на ФФМ се труделе да прикажат среќа, но според него во нивните лица не се гледала.
figure>

Тој истакна дека во репрезентацијата има играчи кои биле долги години во ФФМ, но не зеле премии, за разлика од сегашното раководство за кое кажа дека без никаков срам и образ си поделиле по 20.000 евра, нешто кое го погодило најмногу.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -