fbpx
23.8 C
Skopje

Пандов: Референдумот на 30-ти ќе биде неуспешен, ќе излезат само подржувачите на Заев, не и на СДС

АКТУЕЛНО

Референдумот на 30-ти ќе биде неуспешен! Тоа го знаат и албанците, каде над 90% го подржуваат и прифаќаат, што е и нормално.

Како вика Груби: “Ние не губиме ништо, македонците се тие што губат се”.

ДУИ, исто ко Заев и Шеќеринска, потврдуваат дека без разлика на резултатот ќе го носат договорот во парламент.

Во ситуација кога 100% од албанските народни избраници и представници во законодавниот дом потврдуваат дека без око да им трпне би гласале и со двете раце за уставните измени кои произлегуваат од договорот од Нивици, останува дека излегувањето на референдумот за албанците е само давање подршка на ДУИ.

Сите гласови од албанци на референдумот ќе одат на конто на Ахмети, Груби и Османи, тоа треба да им е јасно како бел ден на Тачи, Касами и Сеља!

Еве имам неколку ФБ пријатели албанци, кој го подржуваат договорот, но не и ДУИ.

За нив #Бојкотирам е добитна кобинација.

Му удираат тонч на ДУИ, а ние македонците вистински ќе им го цениме тој чекор на подадена рака во оваа борба против окупаторскава власт.

На крај, на референдумот ќе излезат само подржувачите на Заев, не и на СДС (имам пријатели кои се сдс, а нема да излезат) и на ДУИ – Напиша Александар Пандов на својот фејсбук профил.

Референдумот на 30-ти ќе биде неуспешен! Тоа го знаат и албанците, каде над 90% го подржуваат и прифаќаат, што е и…

Posted by Aleksandar Pandov on Sunday, September 2, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -