fbpx
30.8 C
Skopje

Пандов: Си замишљам како ќе реагираше СДСМ и НВО доколку Грујо го ставеше Урко за шеф на БЈБ

АКТУЕЛНО

Статус на Александар Пандов:

Поставувањето на личниот бодигард за директор на БЈБ, само во диктатура ваква вест може да е дел од “нормалното” живеење. Еве на кратко си дозволив да си замислам како ќе реагираше цела таа невладино-граџански структура, да ВМРО и Груевски го поставеа шефот на обезбедувањето на премиерот Урко, за директор на јавна безбедност. Исто како што тоа сега го направи СДС и Заев!

Или ова е по ЕУ и НАТО стандарди? – пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на својот Фејсбук профил откако  излезе информација дека за нов директор на БЈБ ќе биде поставен поранешниот бодигард на Оливер Спасовски, Сашо Тасевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -