fbpx
-6 C
Skopje

ПАНИКА НА БЕРНАБЕ: Мурињо замина, но остави свој шпиун: Играч на Кралевите му ги оддава сите тајни од соблекувалната

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

 

Жозе Мурињо никого не го остава рамнодушен. Тренерот на Манчестер Јунајтед е навикнат да живее и работи во тешки услови, а најдобро функционира кога е во центарот на вниманието.

Од кога пристигна во Јунајтед, тој се воздржува од своите вообичаени лути коментари, но и понатаму е тренер од кој може да се очекува она најлошото и најдоброто во иста сезона. Иакозамина од Реал Мадрид во 2013. година, Португалецот и понатаму следи што се случува во соблекувалната на кралскиот клуб.

Лука Модриќ од пристигнувањето во Мадрид секогаш зборуваше дека е највеќе благодарен на португалскиот стратег. Хрватскиот репрезентативец потпиша за шпанскиот клуб поради желбата на португалскиот стратег токму Модриќ да биде тој кој ќе го управува средниот ред во тимот.

Притисокот на големи договори и потпишувањето во последните моменти од преодниот рок, го спречија Модриќ да го оствари својот максимум под водство на Хосе. И покрај тоа, португалскиот тренер му веруваше и тие и ден денеска се во контакти и добри односи. За Мурињо довербата е многу важен елемент во односот со играчите и го смета Модриќ “за еден од своите“. Поради тоа тој одржува контакт со него и преку него ја дознава целата ситуација и сите новонастанати состојби во соблекувалната на Реал, тврди Diario Gol.

Зинедин Зидан успеа да го балансира егото на големите ѕвезди во соблекувалната на кралскиот клуб, но добро му се приговара дека од кога ја превзема клупата на Реал фавовиризира одредени играчи.

https://www.youtube.com/watch?v=725NhwVp2MI

Французинот има наклонетост кон своите сонародници Бензема и Варанеѕ, а некои играчи токму тоа му го сметаат како “маана“. Бејл е уште еден фактор поради кој постојат несогласувања во соблекувалната на Реал, и токму поради тоа Мурињо се обидува да го искористи тоа како би успеал да го купи Велшанецот под цената која ја сака Флорентино Перез. Португалскиот стратег по некои извори и пишувања во медиумите таквите информации ги добива токму од Лука Модриќ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...

Знае како да ја скоkотне машката фантазија: Водителка на временска прогноза како од мајка родена (Фото)

Водителката за временска прогноза во Мексико Џенет Гарсија секогаш добива еден куп лајкови за нејзините провоkативни фотографии, и како не би, кога велат дека...
- Advertisement -