fbpx
-10 C
Skopje

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како и во лето.

Карлеуша без проблем може да се види и во најпровокативно издание и во сред зима и покрај тоа што за изгледот ќе добие многу критики.

Џеј Кеј и во петата деценија од живото покажува дека зимата не и прави никаков проблем кога ге гардеробата во прашање, нејзината девиза е што помалку гардероба на себа за што по провокативно издание

Раперката Ивана Рашиќ, попозната како Сајси МС, е една од текстописците на новиот албум на поп-ѕвездата Јелена Карлеуша.

Иако не е познато кога албумот ќе биде објавен, ПР-на пејачката, Зоран Бирташевиќ на социјалната мрежа Инстаграм потврди дека раперката напишала нови песни за Карлеуша. Оваа вест е особено интересна, имајќи ја предвид нивната претходна историја.

Српските медиуми пишуваа дека Сајси и Јелена Карлеуша планираат да ја објават песната „Локал београдизам“. Соработката никогаш не настанала поради расправија меѓу двете пејачки.

Во текот на 2016 година, во истиот период кога се зборуваше за дует со Карлеуша, Сајси МС сними дует со друга музичка sвезда – Северина, што ја налути Карлеуша и таа реши да се откаже од нивната соработка.

После тоа, контроверзната раперка реши да ја сними песната „Локал београдизам“, самостојно, која првично требаше да биде дует.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фајзер чорбa и вирусолошка салата: Белградски ресторан со урнeбесно kовид-мени

Постои и убава страна за животот за време на пандемијата ако го погледнете менито на еден белградски ресторан. Во него може да најдете специјалитети како...

Битолчанец тверкаше на хрватки и ги убеди и тие да тверkaaт. Видеото има над 100 илјади прегледи

Македонија е врло лепа земја, има лепе и опасне момке, кад устанем овако и радим то, шеки, шеки. Со овие зборови македонскиот јутјубер го...

Црвеноkоси убавици го ‘зaaпалијa’ интернeтот, нивниот зaвooдлив танц тешко ќе го заборавите

Заводливите девојки кои што го 'запалија' интернетот со нивниот танц се хит број еден. Видеото погледнете го во продолжение, на своја одговорност затоа што...

Исповед на Србинка која се омажила поради документи: Си ја продадов душата за пари

Исповед на девојка од Србија кој заминала во Швајцарија за да се омажи за документи, во потрага за подобар живот. Нејзината приказна ја пренесоа...

Инспектор Томе од „Преспав“ одговара на незгодни прашања, Лила или Марјана Станојковска, Скопје или Охрид

Актерот Горан Стојановски, во моментов најпознат по улогата Инспектор Томе во популарната домашна серија „Преспав“, гостуваше во естрадниот магазин „Бекстејџ“. „За него важи правилото дека...
- Advertisement -