fbpx
10 C
Skopje

Папагал што зборува сведочеше против својот газда – го смести зад решетки со само една реченица

АКТУЕЛНО

Глен Дурам од американската сојузна држава Мичиген заврши зад решетки, а главен сведок бил куќниот папагал.

Глен испукала пет куршуми во сопругот Мартин Дурам, а тогаш се обидела да си го одземе животот.

Истрагата не можела да ја докаже во потполност вината и Глен веројатно би го избегнала затворот да не бил папагалот Бад.

Првата жена на Мартин и уште неколку членови на семејството слушнале како папагалот го имитира гласот и повторува реченици со кои бара од жената да не пука во него.

Сведокот папагалот Бад е вид на африкански сив папагал, познат по способноста да имитира говор.

Погледнете за што точно станува збор во видеото:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -