fbpx
14 C
Skopje

ВИДЕО: Пензионери се влечеа за да влезат во возот – бесплатно вино и ракија ја вжештија ситуацијата на железничката станица во Скопје!

АКТУЕЛНО

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Толпа на народ се собра утрово на железничката станица во Скопје, чекајќи во ред да влезат во бесплатниот воз за Демир Капија. Негодување, турканици и тегнење е само дел од тензичната ситуација која утрово ја имаше на железничката станица во Скопје, пренесува Телеграф.мк

Поголемиот број од луѓето беа пензионери, кои сакајќи што побргу да влезат во возот се влечеа едни со други, предизвикувајќи нервоза и турканица пред самиот влез во вагоните.

Нервозаата меѓу насобраните се зголемила откако луѓето разбрале дека прво треба да си обезбедат бесплатен билет за да влезат во возот. Откако ситуацијата не стивна, на железничката станица се појавија и припадници на Единицата за брзи реакции, кои со нивното присуство, придонесоа многумина да се откажат од намерата да влезат во возот и да патуваат кон Демир Капија.

Поводот за ваквите турканици е бесплатната храна, вино и ракија, но и настапот на популарните Евто Пупиновски, Јордан Митев, Виолета Томовска, Блага Петреска кои со песна и музика ќе се обидат да допринесат за една пријатна атмосфера, од која најзадоволни ќе бидат токму присутните гости на манифестацијата во Демир Капија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...
- Advertisement -