fbpx
5 C
Skopje

Перо Камиказа: Каде бевте сите на концертот на Морал да му дадете поддршка на Влатко додека беше жив

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Басистот на легендарната група Меморја, Петар Георгиевски – Камиказа, на својот „Фејсбук“ профил напиша емотивна порака за смртта на пејачот Влатко Илиевски, кој беше пронајден мртов во својот автомобил пред еден месец.

Патем, тој упати критики и кон пошироката музичка маса, која според него, не му дала доволна поддршка на Морал и Влатко Илиевски.

„Колега, глумец и музикант Влатче, почивај во мир.

„Каде бевте сите на концертот на Морал да му дадете поддршка на Влатко и бендот. Прочитав илјадници постови со жалење, а видов 100-тина луѓе на оваа прекрасна свирка. Да ги почитуваме вредностите додека се живи, и да им дадеме поддршка, а не откога ќе биде касно. И да, од што отишол и зошто отишол од овој свет е само работа на Влатче. Се***и непрокопсани. Почивај во мир колега и извини можеби малку доцна се простувам од тебе од „икс“ причини, но да знаеш. Уживав на твојот последен концерт. Нека ти е вечна слава колега“, напиша Камиказа на својот профил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -