fbpx
6 C
Skopje

Пешевски: Дадениот глас за Балкоски е глас за изворното ВМРО и Љубчо Георгиевски!

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Љупчо Балкоски го познавам повеќе од 10 години, заедно сме работеле над 10 кампањи (локални, парламентарни, претседателски, референдум). Тој е моторот на 🔴ВМРО – Народна партија, заедно со претседателот Љубчо Георгиевски вистински претставници на десницата во Македонија 🇲🇰. Љупчо е секогаш конкретен, прецизен и професионалец, кој работел со него знае! Дадениот збор, неговото знаење, искуство и посветеност кон ВМРО имаат вредност и тежина. Затоа и овие избори сме тим кој ќе донесе победа 🥇 во ИЕ 3.
Драги пријатели од истокот, дадениот глас за коалицијата Можеме предводена од СДСМ е глас даден за Љупчо Балкоски, глас даден за вистинското, изворното ВМРО 🔴.
Знам и сигурен сум дека ќе биде Ваш претставник во собранието на Македонија 🇲🇰, ќе ги штити интересите на сите граѓани 👱‍♀️🧑 и Македонија.
Затоа до 15 јули
⚠️ Одржувај растојание
⚠️ Одржувај хигиена
⚠️ Носи маска
А на 15 јули безбедно ⚠️ гласај за бројот 3 ✍️
Можеме и знаеме како Македонија🇲🇰 да биде модерно и сакано место за живеење.

Љупчо Балкоски го познавам повеќе од 10 години, заедно сме работеле над 10 кампањи (локални, парламентарни,…

Posted by Дарко Пешевски on Saturday, June 27, 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...

НАЈНОВА ТАЖНА ВЕСТ: ДЕСЕТГОДИШНО ДЕТE НАЈМЛАДАТА ЖРТВА НА KOPOНАВИРУСОТ ВО ХРВАТСKА

Десетгодишно дете почина во текот на ноќва на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михајлевиќ“ во Загреб, како последица од koвид-инфекција. Момчето е најмладата...

Вo браk бea 70 години и во само три минути заедно починaa од kоронавирус За три дена требаше да ја примат ваkцината

Сопружниците Дик и Ширли Мик почиnаа од kоронавирус три дена пред да ја примат ваkцината против вирусот, а тие се во брак 70 години. Според...

Познатиот русkи астролог Тамара Глоба тврди: За овие три знаци 2021-ва година ќе биде година на невидена среќа

Тамара Глоба е познат руски астролог, а на нејзините предвидувања им се верува, бидејќи речиси никогаш не греши. Таа тврди дека оваа година овие три...
- Advertisement -