fbpx
5 C
Skopje

Пет предмети во домот кои носат несреќи и караници

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Според фенг шуи верувањето, постојат повеќе причини зошто во домот често имате караници и несогласувања со најблиските, една од нив се предметите кои непотребно ги чувате дома.

Стар календар – Се верува дека доколку во домот имате стари календари, пожелно е што побрзо да ги исфрлите. Гледањето назад, кон старата година и старите датмуи може да предизвика несреќа во вашиот живот.

Столчиња за лулање – Доколку во домот имате столчиња за лулање, кои се празни, можат да значат повик за злите духови, кои секојдневно би можеле да доаѓаат во вашиот дом.

Суво цвеќе – Суво цвеќе односно изумрено цвеќе не треба да биде дел од вашиот дом. Според фенг шуи, во домот не треба да чувате таков вид на цвечиња, затоа што тоа може да носи несреќа.

Кактус – Многу семејства чуваат кактус, која е една од најпопуларните билки за домашни услови. Не е тешко за одржување, но според правилата на фенг шуи, во домот не треба да чувате билка која на себе има трње, а исклучок од тоа се само розите.

Скршен часовник – Што и да чувате во домот, тоа не треба да биде скршено или оштетено. Ова особено важи за часовниците, бидејќи со скршен часовник во домот, ќе значи и лоши случувања во иднина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -