fbpx
18.8 C
Skopje

Петар Богојески: Тврдам дека “Бојкот” е посакуваната опција на оваа влада

АКТУЕЛНО

Статус на заменик генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески:

“Тоа е суштината, тоа е вистината… само победа на опцијата “ПРОТИВ” ќе го порази “Преспанскиот договор” и ќе го спречи пазарот во Парламент на сметка на Македонија!!!

Гласај “против” грчкиот договор! Гласај “против” за оваа Влада на Република Македонија да падне на 30ти септември!

Тврдам дека “бојкот” е во интерес на оваа Влада и нема да го спречи имплементирањето на грчкиот договор!

И гласот “против” е глас за Македонија! Macedonia Timeless”

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -