fbpx
-4 C
Skopje

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ

Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној… но никогаш не сме имале ПРАТЕНИЦИ НА НАРОДОТ!

Редно е македонското Собрание да биде дом на оние кои ги испратил народот… кои одлучуваат во негово име и за негов интерес! Тоа да го прават без плата, волонтерски! Да останат блиски со народот, во средините и на позициите од каде доаѓаат, пред да станат пратеници! На тој начин, секогаш ќе имаат контакт со реалноста!

Донесување на закони во точно определен ден, кога пратениците со јавен превоз ќе пристигнат во Собранието и ќе се изјаснат по предлозите! За оние кои доаѓаат од приватен сектор, дневницата ќе ја покрие државата, а оние од јавниот сектор ќе добијат само слободен ден од работа! На невработените пратеници ќе им се покријат трошоците за превоз и храна за тој ден!

Сега е последна шанса за нормална држава со народни пратеници!

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИСекогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али,…

Gepostet von Петар Богојески – Petar Bogojeski am Dienstag, 30. Juni 2020

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч (ВИДЕО)

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува...

Утре е Водопост, на овој ден мајките никако не смеат да заборават да го направат ова

Празникот Водици го менува денот, но датумот не. Се празнува на 19 јануари. Меѓутоа обичаите сврзани со празнувањето на овој Свет ден се врзани...

Бил Гејтс и Рокфелер веќе ги прават новите ковид пасоши: Како ќе функционираат?

Американските технолошки и здравствени гиганти, вклучувајќи ги Мајкрософт, Клиниката Мејо и Оракл, се здружија за да создадат нови ковид пасоши за вакцинација. Благодарение на новите...

Скијање и прошетка без почитување на мерките: Каде е сега ЕБР?

Центарот „Нижеполе“ преполн на почетокот од скијачката сезона. Посетителите го користат викендот за скијање и прошетка, по најавата дека стазата е отворена, но и дека...

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...
- Advertisement -