29 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Сугарески и Спасовски од Визбегово: Изградбата на канализационата мрежа тече со засилено темпо, може да биде завршена и порано

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, при денешната посета на Визбегово, заедно со претседателот на владата, Оливер Спасовски, извршија увид во градежните работи...

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној... но никогаш не...

Љупчо Николовски: Сите афери на Игор Јанушев

Сакате гласот да го доверите на човек без ниту една дамка или на послушник на Груевски со еден куп афери и скандали? https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/videos/257095348924542/?t=0  

Атанасоски: ДУИ освен со создавање тензии, не знае на друг начин да функционира

Бомбите станаа дел од оружјето на двете најголеми политички партии. Искрен да бидам овој начин на препукувања не е добар за земја членка на...

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ

Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној… но никогаш не сме имале ПРАТЕНИЦИ НА НАРОДОТ!

Редно е македонското Собрание да биде дом на оние кои ги испратил народот… кои одлучуваат во негово име и за негов интерес! Тоа да го прават без плата, волонтерски! Да останат блиски со народот, во средините и на позициите од каде доаѓаат, пред да станат пратеници! На тој начин, секогаш ќе имаат контакт со реалноста!

Донесување на закони во точно определен ден, кога пратениците со јавен превоз ќе пристигнат во Собранието и ќе се изјаснат по предлозите! За оние кои доаѓаат од приватен сектор, дневницата ќе ја покрие државата, а оние од јавниот сектор ќе добијат само слободен ден од работа! На невработените пратеници ќе им се покријат трошоците за превоз и храна за тој ден!

Сега е последна шанса за нормална држава со народни пратеници!

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИСекогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али,…

Gepostet von Петар Богојески – Petar Bogojeski am Dienstag, 30. Juni 2020

 

Latest Posts

Сугарески и Спасовски од Визбегово: Изградбата на канализационата мрежа тече со засилено темпо, може да биде завршена и порано

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, при денешната посета на Визбегово, заедно со претседателот на владата, Оливер Спасовски, извршија увид во градежните работи...

Петар Богојески: Време е македонското Собрание да добие пратеници на народот

ПРАТЕНИЦИ ВОЛОНТЕРИ Секогаш сме имале пратеници на Бранко, пратеници на Никола, пратеници на Сашо, пратеници на Али, пратеници на овој или оној... но никогаш не...

Љупчо Николовски: Сите афери на Игор Јанушев

Сакате гласот да го доверите на човек без ниту една дамка или на послушник на Груевски со еден куп афери и скандали? https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/videos/257095348924542/?t=0  

Атанасоски: ДУИ освен со создавање тензии, не знае на друг начин да функционира

Бомбите станаа дел од оружјето на двете најголеми политички партии. Искрен да бидам овој начин на препукувања не е добар за земја членка на...

АКТУЕЛНО

СЗО повика да се зголеми производство на „Дексаметазон“

Светската здравствена организација (СЗО) повика да се зголеми производството на Дексаметазон, откако британските научници објавија дека тој стероид значително ја намалува смртноста кај...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.