fbpx
5 C
Skopje

Писмо на Албанец од Швајцарија: Се гледаме у септември, ќе ја носиме Македонија у Европа

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Здраво Сеир,

јас сум Аллбанец од Скопје, моментално работам у Швајцариа од 2012 иначе у Скопје сум билл такси целл град го знам и много сум виделл и слушалл.

Да ти кажам маллце сум лут што целло време за дијаспора само за Македонци зборувате, тие од Аустралиа богу иза леџа што че дојдат еднаш или никат дома и зборат како треба да се глласа. Живеат у земја на НАТО а зборат против НАТО, хајвани нека идат у Русиа тогаш да живат, а Аллбанците ги заборавате, има тука у Европа многу илјади сме, и друго нас не треба да ми плача Али Ахмети кллошарот и неговата партија карта за да дојдам, јас од нив сум избегалл тука, сите сами че дојдеме да гласаме за НАТО!

Немам ништо протиф моите браќа Македонци сме го јаделе тука у градот каллапот а бефме заедно сите народности цела Чаршија сме делеле и добро и злло а сега копачи од сегде дојоа само омраза има меѓу ллуѓето… гледам со тој договорот што го потпишалл Димитроф не се менува името на народот на Македонците и јазикот, державата ке има плус Северна ке стои до Македонија, тој беше гллавниот проблем а и ние Аллбанците нешто много не ги сакаме Грците зимале и од нас и од вас.

И уште нешто да ти кажам за тие гилиптерите од ВМРО многу ми се прави кеф што ги гледам како идат у суд, посебно за таа монстрата Јанколлувска само уште никој у Идриз Бег не отишолл од големите риби ајде да го прави сефте СЈО сега брзо тие другите фафачи на Русиа многу ги зборите тој Бачев, тој Филип Петровски и тие други кллошари и лешпери таму. Да нее ФБ и ова гллупи портали што пишуват сфе гллупости никој нема да ги знае… Све кллошараана оставите тие

Хајде поздраф и се гледаме у септември, да го носиме Македонија у Европа

Извор: Букефал

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -