fbpx
22.8 C
Skopje

По Битола, Мицкоски вечерва во Прилеп: Во 20 часот доаѓа претседателот на ВМРО-ДПМНЕ

АКТУЕЛНО

Вечерва со почеток од 20:00 часот во големата сала на старата општинска зграда во Прилеп, гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Од партијата ги информираат сите членови, симпатизери, но и секој граѓанин кој е разочаран од политиките на актуелната влада, да присуствуваат и да слушнат директно од лидерот на партијата за моменталните и идни чекори на партијата.

Се очекува Мицкоски да ги повика прилепчани масовно да присуствуваат на најавениот протестен собир во сабота со почеток од 20 часот пред Владата на Република Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -