fbpx
22.8 C
Skopje

По потпишувањето на договорот се огласи и екс премиерот Љубчо Георгиевски

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО НП и претходен претседател на ВМРО ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски на својата официјална фејсбук страница се огласи по повод потпишувањето на договорот за името помеѓу Република Македонија и Република Грција.

На денешен ден 1990 година, исто така недела ја формиравме ВМРО-ДПМНЕ, воскреснувајки ја идејата за самостојна и независна Македонија која што за кратко време стана реалност.

Посакувам совпаѓањето на датумите да ни донесе нова надеж и перспектива.

 

 

На денешен ден 1990 година, исто така недела ја формиравме ВМРО-ДПМНЕ, воскреснувајки ја идејата за самостојна и…

Posted by Ljubco Georgievski on Sunday, June 17, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -